Szkoła Podstawowa im.Papieża Jana Pawła II w Czarnem Dolnem

20 kwietnia 2017 16:32 | Aktualności

XII Olimpiada Czytelniczo - Literacka dla klas I-III ,,W zabawnym i mądrym świecie bajek Wojciecha Widłaka".

XII Olimpiada Czytelniczo – Literacka dla klas I – III

„W zabawnym i mądrym świecie bajek Wojciecha Widłaka”

odbyła się 6.04.2017 r. w Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Czarnem Dolnem

Imprezie towarzyszyło  - tradycyjnie już  - spotkanie autorskie. Tym razem naszym wyjątkowym gościem był pan Wojciech Widłak.

Sympatyczny pan w charakterystycznym meloniku i w muszce wzbudził wiele radości u naszych olimpijczyków oraz całej społeczności szkolnej klas 0,I, II, III. Twórca postaci znanego wszystkim młodym czytelnikom Pana Kuleczki czy innych charakterystycznych bohaterów bajek opowiadał dzieciom o swoim warsztacie pisarskim.

Olimpiada przebiegała według utartego od lat i sprawdzonego porządku. Część pisemna testów ze znajomości treści książek pana Widłaka odbywała się po uroczystym powitaniu, oraz po głośnym czytaniu . Dzieci miały okazję posłuchać bajek pana Wojciecha w wykonaniu  zaproszonych gości. Piękne czytanie  zaprezentowali m.in. pani Dyrektor Szkoły Edyta Gudowska, Pełnomocnik ds. Oświaty w Urzędzie Gminy w Gardei pani Małgorzata Kensicka – Knyblewska, pan Przewodniczący Rady Gminy Gardeja Edward Cykał oraz pan Norbert Cesarz – Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Gardeja.

Po niezwykle zaciętych bojach, przy wyrównanym i wysokim poziomie spośród trzynastu szkół z powiatu kwidzyńskiego, wyłoniono następujących zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

Klasa 1

I miejsce  Balicki Filip  - ZS Nebrowo

II miejsce Kohnert Agata – SP Czarne Dolne

III miejsce Cieplewska Klara – Katolicka Językowo – Sportowa Szkoła Podstawowa z Kwidzyna

Klasa 2

I miejsce Winicka Natalia – SP Morawy

II miejsce Więczkowska Iga – SP Czarne Dolne

III miejsce Wilemska Zuzanna – SP Otłowiec

Klasa 3

I miejsce Ginter Jan – ZS Gardeja

II miejsce Zawalich Bartosz – SP Morawy

III miejsce Kaza Wiktoria  - SP nr 2 Kwidzyn

W konkursie uczestniczyło 13 szkół:

1.SP Cygany, SP Czarne Dolne,  ZS Gardeja,  SP Korzeniewo,  Katolicka Językowo – Sportowa Szkoła Podstawowa z Kwidzyna, SP nr 2 Kwidzyn,                SP Morawy,  ZS Nebrowo,  SP Otłowiec,  ZS Ryjewo,  ZS Sadlinki,  SP Trumieje,  SP Straszewo

Sponsorami nagród są:

Urząd Gminy w Gardei, Starostwo Powiatowe w Kwidzynie, pan Edward Cykał, Ministerstwo Edukacji Narodowej Departament Promocji w Warszawie

Dyrektor Biblioteki Gminy Gardeja zaprosił także do nas pana Wojciecha Widłaka –umożliwił w ten sposób dzieciom poznanie autora Pana Kuleczki osobiście . Serdecznie dziękujemy panu Norbertowi Cesarzowi

Dyrektor Szkoły Edyta Gudowska oraz organizatorzy Mirosław Kowalczyk, Elżbieta Reowicz, Agnieszka Miller – Ważny, Karolina Józwowska, Magda Michalska dziękują wszystkim uczestnikom za uczciwą rywalizację i dobra zabawę.