Szkoła Podstawowa im.Papieża Jana Pawła II w Czarnem Dolnem

10 maja 2017 17:21 | Aktualności

Powiatowy Konkurs Czytelniczy ze spotkaniem autorskim.

Powiatowy Konkurs Czytelniczy ze spotkaniem autorskim

22 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół w Sadlinkach odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczy.  W konkursie wzięły udział nasze uczennice: Julia Małkiewicz, Natalia Kohnert i Zuzanna Truszczyńska. Otrzymały wyróżnienie. Drużyny w pierwszej części pisały test  ze znajomości książki pt. „Tajemnica gwiezdnego jeziora” Agnieszki Stelmaszyk. Następnie prezentowane były filmy nagrane przez uczestników. W drugiej części odbyło się spotkanie z autorką  poczytnych książek dla dzieci i młodzieży, jak choćby seria dla dzieci - Już czytam, „Tomuś Orkiszek i partnerzy” oraz dla młodzieży - „Kroniki Archeo”, „Koalicja szpiegów”   i wielu innych. Pani Agnieszka opowiadała o swoim życiu, warsztacie pisarskim, przygodach w tracie licznych podróży a także o swoich inspiracjach twórczych. W czasie spotkania padało wiele pytań, na które pisarka chętnie odpowiadała. Zarażała wszystkich miłością   do książek, ale także zamiłowaniem do podróży. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Po spotkaniu pisarka podpisywała swoje książki.