06 września 2017 17:32 | Aktualności

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

1 września rozpoczął się kolejny rok szkolny. Podczas uroczystej inauguracji nasi uczniowie  pożegnali wakacje, a rozpoczęli czas nauki. Z radością powitani zostali nowi uczniowie - dzieci z klasy pierwszej.

Pani dyrektor Edyta Gudowska w krótkim przemówieniu serdecznie powitała Wójta Gminy Gardeja - Kazimierza Kwiatkowskiego, księdza Tomasza Grzywińskiego, uczniów, grono pedagogiczne, rodziców, pracowników obsługi. W kolejnych słowach swojego wystąpienia pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym - nauczycielom wyrozumiałości  i cierpliwości, a uczniom, zapału w zdobywaniu wiedzy. Następnie dzieci i młodzież pod opieką swych wychowawców rozeszli się do klas. Nauczyciele przedstawili podopiecznym kilka ważnych informacji - plan lekcji, organizację pracy szkoły w bieżącym roku oraz przypomnieli i szerzej omówili zasady bezpieczeństwa obowiązujące w szkole i poza nią.

Wrzesień kojarzy się wszystkim z zakończeniem wakacji, rozpoczęciem roku szkolnego, cudownym babim latem.