Szkoła Podstawowa im.Papieża Jana Pawła II w Czarnem Dolnem

19 października 2017 20:53 | Aktualności

Święto Szkoły - Rocznica Nadania Imienia Szkole - uroczyste spotkanie w kościele.

Święto Patrona

Na pamiątkę wielkiego wydarzenia, jakim było w 1978 roku wybranie na papieża Polaka, Jana Pawła II, dzień 16-ego października ustanowiono Dniem Papieskim. W związku z powyższym świętem dnia 19 października 2017r. obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły. Z tej okazji społeczność szkolna uczestniczyła we mszy świętej, w trakcie której odbyło się rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Papieskiego „Jan Paweł II- mój Patron”.

Organizatorom konkursu: p. Sylwii Blumkowskiej, p. Karolinie Józwowskiej, p.Agnieszce Miller-Ważny, p. Dorocie Borzymowskiej zależało na popularyzowaniu sylwetki patrona szkoły,  pogłębieniu wśród dzieci wiedzy o życiu, działalności, twórczości i osobowości papieża Jana Pawła II, stworzeniu uczniom okazji do wykazania się uzdolnieniami plastycznymi, literackimi oraz informatycznymi.

Najmłodsi (dzieci oddziału przedszkolnego oraz klasy I – III) mieli do wykonania pracę plastyczną, natomiast uczniowie klas IV-VII w swoich pracach literackich i prezentacjach multimedialnych zawierali swój osobisty stosunek, a także  odwoływali się do wydarzeń z życia Papieża i/lub do Jego nauczania. W kościele nagrodzone prace literackie zostały odczytane przez zwycięzców. Mogliśmy także obejrzeć najlepsze prezentacje multimedialne oraz obejrzeć wystawę prac plastycznych.

W kategorii plastycznej I miejsce zdobyli Alan Lipiec oraz klasa III.

II miejsce otrzymali: Sandra Słabicka, Agata Kohnert, Bartosz Truszczyński, Patrycja Kohnert, Marcel Słabicki.

III miejsce – Amelia Janik.

Wyróżnieni: Kinga Pytlarczyk, Łucja Banaszewska, Wiktor Krystoforski.

Natomiast w kategorii literackiej przyznano uczniom:

Julia Kubajek, Szymon Jabłoński – I miejsce

Martyna Mroczkowska – II miejsce

Mateńka Wiktoria, Blumkowska Wiktoria, Frela Wiktoria – III miejsce.

Najlepsze prace multimedialne wykonali:

I miejsce - Kawka Weronika, Mateńka Wiktoria

II miejsce – Arkadiusz Mateńka.

Wyróżnienia: Kohnert Natalia, Małkiewicz Julia, Radzymińska Nikola.