24 października 2017 16:26 | Aktualności

Wycieczka przyrodnicza klasy 3 do lasu.

20 października 2017 r. odbyła się wycieczka klasy 3 z wychowawczynią panią Sylwią Blumkowską i rodzicem panią Katarzyną Wolińską do prywatnego lasu i gospodarstwa rolnego państwa Jadwigi i Benedykta Blumkowskich. Uczniowie zwiedzając las wysłuchali opowieści pana Benedykta na temat historii lasu oraz poznali gatunki drzew, które w nim rosną. Dzieci mogły również na żywo zobaczyć i przekonać się jakie szkody wyrządziła w lesie wrześniowa nawałnica. Powyrywane z korzeniami drzewa, sterczące ,,kikuty”, połamane konary wywołały wśród uczniów wiele emocji. Trzecioklasiści podczas wycieczki zadawali liczne, interesujące ich pytania dotyczące zarówno roślin jak i zwierzyny oraz zbierali materiały przyrodnicze: liście, szyszki oraz grzyby. Następnie na podstawie informacji przekazanych przez pana Benedykta Blumkowskiego  oraz wiadomości z lekcji przyrody uczniowie wypełniali karty pracy przygotowane przez wychowawczynię panią Sylwię. Kolejnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie gospodarstwa rolnego. Uczniowie, a w szczególności chłopcy mogli nie tylko obejrzeć sprzęt rolniczy i zwierzęta hodowlane znajdujące się w gospodarstwie państwa Blumkowskich, ale również wsiąść do traktorów i poczuć się prawdziwymi kierowcami. Miłym zakończeniem wycieczki był słodki poczęstunek przygotowany przez panią Jadwigę Blumkowską.