24 października 2017 16:34 | Aktualności

Akcja ,,Sprzątanie świata - Polska 2017. Święto Pieczonego Ziemniaka.

Z życia klasy 3.

Akcja ,,Sprzątanie Świata - Polska 2017.  Święto Pieczonego Ziemniaka.

Dnia 15 września klasa 3 z wychowawczynią i rodzicami udała się na wycieczkę do Czarnego Małego w ramach projektu edukacyjnego Sprzątanie Świata - Polska 2017, który przebiegał pod hasłem ,, Nie ma śmieci - są surowce”.  Po przybyciu na miejsce, dzieci zorganizowały uliczny przemarsz z transparentami zachęcając mieszkańców Czarnego Małego do przyłączenia się do akcji ekologicznej. Po happeningu uczniowie i rodzice zaopatrzeni w worki i rękawiczki zbierali śmieci w pobliskim lesie i nad jeziorem Czarne Małe. Uczniowie   wyszukiwali także dzikie wysypiska śmieci. Niezapomnianych wrażeń dostarczył  dzieciom również tego dnia pobyt u państwa Marzeny i Marcina Słońskich, rodziców trzecioklasistki Natalii Słońskiej, którzy przygotowali dla klasy 3 ognisko, pieczone kiełbaski i ziemniaki oraz wiele innych ,,mega” atrakcji, m. in. skoki na trampolinie, jazdę na rowerach czy też zabawy w podchody i chowanego oraz spacer nad jezioro. Żegnając się z rodzicami Natalki wszyscy trzecioklasiści zgodnie zapewniali, że impreza była bardzo udana i na długo pozostanie w ich pamięci.

Klasa III oraz wychowawczyni serdecznie dziękują Państwu Marzenie i Marcinowi Słońskim za mile spędzony czas z dziećmi oraz za przygotowanie wspaniałych atrakcji dla dzieci.

Słowa podziękowania należą się również rodzicom uczniów: pani Katarzynie Wolińskiej, pani Justynie Taflińskiej i pani Beacie Mroczkowskiej oraz panu Marcinowi Słońskiemu, którzy zapewnili dzieciom transport samochodami na miejsce imprezy i wspierali wychowawczynię w opiece nad trzecioklasistami podczas wycieczki.

Zapraszam do obejrzenia  zdjęć z wydarzenia.

Sylwia Blumkowska