24 października 2017 16:49 | Aktualności

XVII Dzień Papieski i kwesta na rzecz funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży.

W niedzielę, 8 października po raz siedemnasty był obchodzony w całej Polsce Dzień Papieski, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!”. Obchodom Dnia Papieskiego jak co roku towarzyszy organizowana przez Fundację Nowe Dzieło Tysiąclecia przykościelna i publiczna zbiórka pieniędzy na rzecz funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Podopieczni Fundacji nazywani są mianem „żywego pomnika” św. Jana Pawła II, a wspieranie ich jest wyrazem wdzięczności Polaków wobec swojego Wielkiego Rodaka.

Z inicjatywy ks. proboszcza Tomasza Grzywińskiego została zorganizowana w Czarnem Dolnem zbiórka pieniędzy na rzecz stypendystów Fundacji Nowe Dzieło Tysiąclecia. W trakcie niedzielnej kwesty przy kościele Matki Bożej Różańcowej, którą przeprowadzili wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Czarnem Dolnem  udało się zebrać 250 złotych.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu ,,Czyń dobro” oraz wolontariusze serdecznie dziękują ks. Tomaszowi Grzywińskiemu za umożliwienie wolontariuszom udziału w kweście oraz ludziom dobrej woli za ich życzliwość i hojność!

Opiekunowie: Sylwia Blumkowska, Agnieszka Miller Ważny, Magda Michalska