30 października 2017 18:44 | Aktualności

Wyjazd na spektakl teatralny ,,Czarodziejski ołówek" do Kwidzyńskiego Centrum Kultury - uczniowie klas I-III.

Wyjazd na spektakl teatralny ,,Czarodziejski ołówek” do Kwidzyńskiego Centrum Kultury.

W dniu 23 października 2017 roku  uczniowie klas I-III  wraz z nauczycielkami panią Sylwią Blumkowską

i panią Izabelą Topolewską udali się Kwidzyńskiego Centrum Kultury na spektakl teatralny pt. „Czarodziejski ołówek”. W przedstawieniu wystąpili aktorzy Teatru Młodego Widza z Wolimierza.

Głównym bohaterem spektaklu był mały chłopiec Michaś, który uwielbia rysować wszystko to, co go otacza. Pewnego dnia chłopiec spotkał Strażnika staruszka, który wręczył mu ołówek. Ołówek miał czarodziejską moc i wszystko co narysował Michaś stawało się prawdziwe. Od tego czasu dzięki otrzymanemu ołówkowi chłopiec przeżywa bardzo wiele przygód, poznaje różnych ludzi i pomaga wszystkim wkoło. Jednak pewnego dnia ołówek zostaje skradziony, a Michaś próbuje go odzyskać. Na szczęście wszystko kończy się szczęśliwie. Michaś odzyskuje ołówek i uświadamia wszystkim, że prawdziwa moc tkwi w nas samych i że żadne przedmioty nie są w stanie dorównać wyobraźni i odwadze.

Spektakl ,,Czarodziejski ołówek" miał barwną i zaskakującą scenografię wzbogaconą trickami teatralnymi i zdobyczami techniki XXI wieku, nowatorską formę oraz ciekawe kostiumy, które bardzo podobały się dzieciom. Dzieci były bardzo zainteresowane i mogły brać czynny udział  w przedstawieniu poprzez odpowiadanie na pytania Michasia, udzielanie mu wskazówek i ostrzegania chłopca w różnych niebezpiecznych sytuacjach, które go spotkały. Pod koniec spektaklu dzieci razem z Michasiem i innymi bohaterami bajki zatańczyły słynne ,,Kaczuszki".
Była to ciekawa i pouczająca bajka, której przesłaniem jest umiejętność rozwiązywania sytuacji trudnych, konfliktowych. Pomagając sobie wzajemnie i kierując się dobrym sercem, można przezwyciężyć nawet największe przeszkody.