Szkoła Podstawowa im.Papieża Jana Pawła II w Czarnem Dolnem

30 października 2017 18:47 | Aktualności

Wizyta na Komendzie Policji i w Straży Miejskiej w Kwidzynie.

Uczniowie z wizytą na Komendzie Policji i w Straży Miejskiej w Kwidzynie

W poniedziałek, 23 października pierwszoklasiści, drugoklasiści oraz trzecioklasiści odwiedzili Komendę Powiatowej Policji oraz Straż Miejską. Celem wizyty było zaznajomienie i uświadomienie uczniów, jak odpowiedzialna i potrzebna jest praca policjanta i strażnika miejskiego, jakich narzędzi używają mundurowi oraz z jakimi sytuacjami mogą spotkać się nieletni, na które powinni szczególnie uważać.

Podczas zwiedzania Komendy  Powiatowej Policji dzieci miały okazję obserwować z bliska pracę policjantów, wysłuchać prelekcji kwidzyńskich policjantek na temat zasad bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym, w kontaktach z nieznajomymi oraz w kontakcie z psem.  Dzieci bardzo chętnie prowadziły rozmowę na nurtujące je tematy, głównie dotyczące bezpieczeństwa. Duże zainteresowanie wśród uczniów wzbudził pokaz policyjnego sprzętu,  który używany jest w codziennej służbie. Dzieci mogły również wejść do policyjnego radiowozu, celi więziennej oraz przymierzyć mundury policyjne.

Po wizycie na Komendzie Policji uczniowie i nauczyciele udali się do Straży Miejskiej, gdzie powitał ich pan Komendant Robert Czekajski. Następnie inspektor Jacek Moszczycki zapoznał dzieci z pracą strażników miejskich i pokazał miejsce ich pracy.

Wychowawcy i uczniowie klas I-III serdecznie dziękują mł. insp. Arkadiuszowi Pozorskiemu - komendantowi Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie i panu komendantowi Robertowi Czekajskiemu ze Straży Miejskiej w Kwidzynie za wspaniałe zajęcia związane z bezpieczeństwem oraz za niezapomniane wrażenia.