02 listopada 2017 15:30 | Aktualności

Wizyta w Powiatowej Komendzie Policji w Kwidzynie.

23 października 2017r. uczniowie klas starszych zwiedzili budynek Komendy Policji  w Kwidzynie, PdOZ – pomieszczenie dla osób zatrzymanych, dyżurkę, w której przyjmuje się wszystkie zgłoszenia. Na najwyższym piętrze obejrzeli poszczególne elementy ubioru policjantów, zapoznali się z zagadnieniami związanymi z zachowaniem bezpieczeństwa                    w różnych sytuacjach. Następnie dzieci mogły dowiedzieć się, na czym polega praca policjanta i co trzeba zrobić, żeby w przyszłości zostać funkcjonariuszem.  Na zewnątrz budynku zobaczyli z bliska sprzęt służbowy, wykorzystywany przez policjantów podczas pełnienia swych obowiązków, wsiadali do radiowozu. Wycieczka udowodniła, że zawód policjanta cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.

Serdecznie dziękujemy panu komendantowi oraz pani Gabrysi za życzliwość i pomoc w zorganizowaniu tak pouczającego i atrakcyjnego spotkania przybliżającego uczniom pracę Policjantów, oprowadzenie po Komendzie Powiatowej Policji, a także podnoszenie wśród  uczniów  świadomości społecznej   w ramach  prowadzonych działań profilaktycznych.