14 stycznia 2018 18:10 | Aktualności

Konkurs wokalny i spotkanie autorskie. Podsumowanie II Gminnego Festiwalu Talentów.

W dniu 28 listopada 2017r. na terenie Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Wandowie odbył się konkurs wokalny w ramach II Gminnego Festiwalu Talentów - "Piosenka jest dobra na wszystko".   W konkursie wzięła udział Wiktoria Frela, która zaśpiewała dwa utwory. Wstępem do artystycznych zmagań było spotkanie z panem Tomaszem Salejem - olsztyńskim bardem, od lat związanym z przestrzeniami autorskiej piosenki poetyckiej. W  spotkaniu uczestniczyły wyróżnione uczennice w kategorii literackiej  II Gminnego Festiwalu Talentów:  Natalia Kohnert kl. VII, Julia Małkiewicz kl. VII wraz z opiekunem  p. Agnieszką Miller-Ważny. Czas w towarzystwie dobrych dźwięków upłynął bardzo szybko zarówno konkursowiczom, jak i widowni.

Uczniowie naszej gminy po raz drugi zmierzyli się w zmaganiach konkursowych  w kategoriach: plastycznej, literackiej  i wokalnej. Jak zapewniał organizator projektu festiwalowego – Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Wandowie - uczniowie niejednokrotnie pokazali swoją wyjątkowość. 14 grudnia 2017r. nadszedł czas podsumowań, nagród i gratulacji. Wśród uczniów wyróżnionych w ramach II Gminnego Festiwalu Talentów znaleźli się nasi uczniowie:

kategoria literacka: Natalia Kohnert kl. VII, Julia Małkiewicz kl. VII (opiekun –p. Agnieszka Miller – Ważny)

kategoria plastyczna: Patryk Śliwiński kl. IV    (opiekun p. Karolina Józwowska)

kategoria wokalna:  Wiktoria Frela kl. IV          (opiekun p. Izabela Topolewska)