06 kwietnia 2018 08:46 | Aktualności

Happening ,,Dzień Bezpiecznego Internetu”

W dniu 23 lutego 2018 r. z inicjatywy opiekunek Szkolnego Koła Wolontariatu pań Agnieszki Miller Ważny, Sylwii Blumkowskiej i Magdy Michalskiej oraz Sołtysa  Sołectwa Czarne Dolne pana Wiesława Blumkowskiego zorganizowany został w Czarnem Dolnem uliczny happening z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2018. Hasłem przewodnim akcji ulicznej było motto: ,,Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę - realizatorzy unijnego programu ,,Łącząc Europę”.

W happeningu udział wzięli uczniowie, rodzice oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Czarnem Dolnem, przedstawiciele Rady Sołeckiej oraz mieszkańcy Czarnego Dolnego. Uczestnicy marszu ulicznego  z transparentami w ręku, zaopatrzeni w dziesiątki ulotek oraz w niecodziennych przebraniach próbowali uświadomić mieszkańcom Czarnego Dolnego, jak ważnym problemem jest cyberprzemoc oraz bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni.

Za udział w lokalnych obchodach DBI 2018 Szkoła Podstawowa w Czarnem Dolnem i Szkolne Koło Wolontariatu  otrzymały zaświadczenia - podziękowanie od Polskiego Centrum Programu Safer Internet.