15 lutego 2020 20:28 | Aktualności

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dnia 12 stycznia 2020 r. w całej Polsce i w kilkunastu krajach za granicą odbył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem ,,Wiatr w żagle”. Niemal 120 tysięcy wolontariuszy zbierało pieniądze  na zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny zabiegowej.

Wśród kwestujących znaleźli się również wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu ,,Czyń dobro”, którzy  tym roku już po raz kolejny mięli przyjemność grać z Wielką Orkiestrą. W niedzielny poranek piętnastu chętnych uczniów z klas II-VIII wraz z rodzicami

i nauczycielkami: Sylwią Blumkowską, Agnieszką Miller-Ważny, Magdą Michalską, Anną Mroczkowską i Elżbietą Reowicz kwestowali na ulicach miejscowości Czarne Dolne i Gardei oraz w Kwidzynie. W trakcie niedzielnej zbiórki, która trwała do godziny 16.00 udało się  zebrać sumę, która przerosła najśmielsze oczekiwania - 8 030,94 oraz zaangażować tak wiele osób do pomocy przy tym przedsięwzięciu.

Za wspólne granie w 28. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nasi uczniowie

i nauczyciele otrzymali od Sztabu WOŚP w Kwidzynie piękne podziękowania, które  zostały im wręczone przez Dyrekcję Szkoły Panią Edytę Gudowską na apelu szkolnym.