15 lutego 2020 20:30 | Aktualności

Lekcje Europejskie w Szkole Podstawowej w Czarnem Dolnem

W środę, 5 lutego 2020 r. odbyły się lekcje europejskie dla klas I-VIII, które przeprowadziła pani Małgorzata Jasiewicz - Parafjanowicz, przedstawicielka Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct w Dzierzgoniu. Na zajęciach, które przebiegały w bardzo miłej atmosferze Pani Małgorzata rozmawiała z uczniami o państwach członkowskich Unii Europejskiej, o brexicie, o podstawowych prawach obywateli Unii oraz o jej symbolach. Uczniowie klas 1-3 otrzymali od Pani Małgosi drobne upominki, natomiast klasy starsze miały okazję wygrać nagrody uczestnicząc w przygotowanych zadaniach i quizach.

Na zakończenie spotkania Pani Małgorzata Jasiewicz-Parafjanowicz podziękowała Dyrekcji Szkoły pani Edycie Gudowskiej oraz Pani Sylwii Blumkowskiej za ponowne zaproszenie do Szkoły Podstawowej w Czarnem Dolnem oraz za ciepłe przyjęcie.